Dovoluji si upozornit studenty ten-chi a in-yo-ryu na drobné změny zkušebního řádu. Asi už jste si všimli, že jsme vrátili zpět jednu ze zbraní, naginatu, a dan stupně se tak rozšířily o jeden stupeň. Změna se týká vlastně pouze stupňů „starší mistr“ a úřednických stupňů, takže se v Česku téměř nikoho bytostně nedotkne. Drobnými změnami prochází i seznam požadovaných ju-to-aiki na žákovských stupních, nicméně změny jsou to spíše marginální. Jde jen o dolaďování, které ze studovaných technik budou ve zkušebním řádu přímo uvedeny, a které zmiňovány být nemusejí, i když se procvičují.
V zájmu sjednocení jednotlivých ryu dojde ještě k několika změnám. Změní se velký znak řádu, znak s mandalou čtvrté čakry bude nahrazen znakem kashira.
Malým znakem řádu se stává mon se třemi okvětními lístky růže, symbolizující vztah ki, junki a reiki popsaný v teorii tří sil. Malý znak řádu bude umístěn i na vlajku, prapor. Mon na bílém poli je vyhrazen představiteli řádu, mon na modrém poli je vyhrazen klášterům a klášterním školám, mon na červeném poli je vyhrazen úředníkům a radám, mon na žlutém poli je vyhrazen školám umění boje.
V symbolice zůstává kříž symbolizující strom života, jednotlivé stupně vývoje lidské duchovní bytosti.
Pro umění boje se bude nadále užívat jen technický název Aiki-Ju-Jutsu In-Yo-Ryu. Název řádu se pro většinu příležitostí redukuje na In-Yo-Souin. Název Ten-Chi-Chówa-Dó se bude nadále užívat jen v souvislosti s filosoficko-náboženskou teorií řádu.