Astrální cestování – vedlejší efekty

Napsal Utsukushii M. N. Tenka (») 13. 10. 2017 v kategorii ten-chi-chówa-dó, přečteno: 652×

Když se začneme hlouběji zajímat o astrální cestování, dříve nebo později narazíme na mnohá nejrůznější varování před ztrátou vlastního fyzického těla, před podlehnutím nebezpečným duchovním bytostem, před problémem zhmotnit se pak ve čtvrté nebo bůhví jaké dimenzi, před útoky iluminátů proti osobám ovládajícím astrální cestování a mnoha dalšími nebezpečenstvími. Nechci tato nebezpečí zcela bagatelizovat, ani nemohu, přeci vím, že nejvíce nás znevýhodňuje to, co sami považujeme za nevýhodu, a také, že největší moc má to, v co nebo čemu sami věříme.

Aniž bych chtěl odradit adepty majutsu a astrálního cestování od studia, rád bych upozornil na tři vedlejší efekty astrálního cestování. Tím prvním jsou „moudré děti“, druhým dezorientace v čase, a třetím pak problémy podobné syndromu Petra Pana.

Nevím, jestli jste se už někdy setkali s moudrým dítětem, to jsou děti, které se přes svůj raný věk vyznačují nevysvětlitelně bohatými „životními zkušenostmi“, v jejichž množství se jim nevyrovnají ani století senioři. V duchu Platónovy teorie rozpomínání můžeme vysvětlit, že má dítě znalosti a vědomosti, které nemělo od koho získat, prostě si rozpomnělo na dovednost vštípenou v minulém životě, nevysvětlíme tím ale životní zkušenosti odpovídající životu trvajícímu spíše stovky let, než jen několik málo roků. Vlastností nebo schopností moudrého dítěte může být právě astrální cestování, které mu umožňuje vědomě prožít třeba desítky let mimo tělo, zatím co tady, z našeho pohledu, uplyne jen několik málo okamžiků. Při astrálním cestování totiž nehraje čas a prostor roli.

S výše popsaným souvisí druhý vedlejší efekt, a to je jakási časová dezorientace. Představte si, že se v tomto současném životě nacházíte na nějakém místě, v nějaké konstelaci vzájemných mezilidských vztahů zahrnujících blízké, rodinu, přátele, známé, v této konstelaci zažívaných zkušeností si astrálně „odskočíte“ z těla, mimo tělo můžete pobýt chvilinku, ale klidně i hodiny, dny, roky nebo třeba celá staletí, pak se vrátíte do tohoto svého fyzického těla, abyste se probudili třeba jen o pár minut později. Tělo má svou fyzickou paměť a buněčnou paměť, které umožňují pokračovat tam, kde jsme naposledy skončili, ale vaše vědomí si přineslo zkušenosti odpovídající třeba stovkám let strávených při astrálním cestování mimo fyzické tělo. Snadno se vám může přihodit, že budete chvíli dezorientovaní, než si zcela upomenete, kde to jste, s kým to jste, co jste společně zažili a podobně.

No a třetí vedlejší efekt přímo navazuje. Lidé, kteří tráví při astrálním cestování ve výsledku vlastně desítky, stovky možná i tisíce let, by na základě tomu odpovídajících zkušeností v našem životě extrémně rychle zestárli, zřejmě existuje jakýsi přirozený obranný mechanismus, jenž brání přenést z vědomí informaci o mnoha letech odžitých nad rámec věku fyzického těla právě do buněčné paměti fyzického těla, a vědomí pak, i přes obrovské množství životních zkušeností, může zůstat „zaseknuté“ v nějakém raném věku. Tím může dojít k paradoxní situaci, kdy malé dítě s nevysvětlitelným množstvím životních zkušeností během času dospívá a stárne, ale jeho vědomí bránící se extrémnímu stáří, jež by odpovídalo oněm zažitým životním zkušenostem, době odžité mimo tělo, zůstane vědomím dítěte. Nemusí jít nutně o klasický syndrom Petra Pana, kdy má dospělý člověk problém „zestárnout“, přijmout skutečnost neodvratného procesu stárnutí, může jít o situaci vědomí dítěte jakoby „zakletého“ ve stárnoucím těle.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Mizu z IP 217.170.97.*** | 23.1.2018 21:28
zajímavý článek smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a dvanáct